Modulinės konstrukcijos kasdien vis labiau populiarėja. Modulinės statybos pranašumas labiausiai išryškėjo dėl besikeičiančio žmonių gyvenimo būdo ir poreikių. Modulinė architektūra suteikia galimybę statybų pramonei per trumpą laiką pastatyti pastatus ir uždirbti daugiau pajamų.

Modulinės statybos proceso metu naudojamas statybos būdas yra be galo naudingas vystytojams, visuomenei ir aplinkai. Jo privalumų yra išties daug – pradedant aplinkos tausojimu ir baigiant ekonominiu efektyvumu.

Modulinė statyba yra kur kas pranašesnė už tradicinę. Visi iš anksto pagaminti moduliai lengvai pritaikomi, ekonomiškesni ir yra puiki vietą taupanti alternatyva didelės apimties statybos projektams. Yra daugybė kūrybiškų ir pažangių modulinių konstrukcijų pritaikymo būdų, kurie įrodo, kokia universali gali būti modulinės statybos technologija, plačiau – apie 5 populiariausius.

Moduliniai pastatai – medicinos įstaigos atokiau esančiose šalyse ar vietovėse

Kalbant apie medicininių procedūrų atlikimą, sistemingumas, švara ir higiena yra tiesiog būtina. Atokiau esančios vietovės arba trečiosios šalys, kuriose sveikatos priežiūros sistema nėra taip gerai išvystyta, neturi tinkamų sanitarinių sąlygų.

Iš modulių pastatytas medicininės paskirties pastatas gali tapti tinkamu sprendimu tais atvejais, kai pinigai, laikas ir užimamas plotas turi didelę reikšmę. Pavyzdžiui, perpildytose pabėgėlių stovyklose nėra pastatų, tinkančių humanitarinėms krizėms spręsti. Tokioje aplinkoje modulinis medicininės paskirties pastatas labai praverstų, nes jį būtų galima greitai ir efektyviai sumontuoti, ir jame nedelsiant pradėti teikti reikalingą medicininę pagalbą šimtams ten gyvenančių pabėgėlių.

Pažangus nuosavybės išplėtimas arba priestatas naudojant modulius

Šiuolaikiniame pasaulyje vietos stoka tampa didžiule problema. Siekdami kuo labiau padidinti savo pelną, statybų rangovai dažnai viename žemės sklype pristato tiek namų, kiek tik įmanoma. Tai reiškia, kad gyvenamoji erdvė sumažėja.

Tačiau modulinės konstrukcijos gali tapti netradiciniu ir pigiu gyvenamosios erdvės praplėtimu bei lauko poilsio zona. Pavyzdžiui, jei kieme yra vietos, jame galima pastatyti modulinę konstrukciją ir ją paversti žiemos sodu, žaidimų zona arba baru. Taip pat modulį galima naudoti kaip dirbtuves arba sandėliuką, skirtą sodo įrankiams, įrenginiams ir t. t. laikyti.

Moduliniai pastatai aukštos klasės stovyklavimui

„Glampingas“ (stovyklavimas gamtoje, kurio didžiausi privalumai – prabanga ir komfortas, t. y. galimybė stovyklauti, nesusiduriant su kitais, jeigu to nenorima) populiarėja visame pasaulyje. Statybos pramonės įmonės siūlo vis daugiau sprendimų, kad patenkintų šį prabangų stovyklavimą mėgstančiųjų poreikius. Tokiam stovyklavimui reikalingas prieglobstis, kuris būtų tvirtesnis už tipį (indėnišką palapinę) ar palapinę.

Dėl savo ekonomiškumo ir universalumo modulinės konstrukcijos taip pat gali būti naudojamos stovyklavietėse kaip aukštos klasės nameliai. Kiekvienas modulis gali būti įrengtas taip, kad jame būtų gyvenamoji erdvė, miegamasis, vonios kambarys ir netgi vidinis kiemas. Galimybės yra neribotos, o modulių mobilumas leidžia stovyklaviečių savininkams juos susidėlioti pagal pageidavimus.

Iš anksto pagaminti moduliniai kambariai viešbučiams

Daugelyje šalių viešbučių industrija auga vis labiau. Sparčiai didėjant konkurencijai ir augant aukščiausio standarto apgyvendinimo poreikiui greitai veikti itin svarbu. Siekdami patenkinti paklausą, viešbučių tinklai savo projektams nuolat ieško alternatyvių statybos technologijų, nes statyti viešbutį tradiciniu būdu ekonomiškai nebeefektyvu. Modulinės konstrukcijos tampa vis populiaresnės šioje industrijoje. Daugybė didžiųjų viešbučių tinklų kaip alternatyvų statybos būdą naudoja modulius.

Viena ant kitos dedamos modulinės konstrukcijos prisideda prie ženklaus plėtros proceso pagreitinimo. Tokios bendrovės kaip „Marriott“ šiuo metu siūlo iš kelių elementų susidedančių svečių kambarių, pagamintų naudojant būtent šią technologiją. Pavyzdžiui, moduliniai vonios kambariai ir gyvenamosios patalpos gali būti pagamintos skirtingose gamyklose ir vėliau atvežtos į viešbučio buvimo vietą. Ją pasiekusios, modulinės konstrukcijos be didesnio vargo sumontuojamos ir atliekami baigiamieji darbai. Šis procesas leidžia išvengti chaoso, sutaupyti vietos ir gerokai sutrumpinti naujo projekto įgyvendinimo laiką. Taupydama savo klientų laiką, UAB „Baltic Modules“ šiais metais pradėjo sertifikuotų modulinių vonios kambarių gamybą.

Moduliai – laikinas prieglobstis benamiams

Yra nemažai namų arba net stogo virš galvos neturinčių nelaimėlių. Benamystė – tai didžiulė problema, su kuria susiduria daugybė šalių. Deja, šiems pažeidžiamiems žmonėms tinkančio prieglobsčio pastatymas gali pasirodyti nelengva užduotimi.

Viena iš priežasčių yra riboti benamių nuolatinio arba laikino būsto statyboms skirti finansiniai ištekliai. Modulinės konstrukcijos šiuo atveju tampa tikru išsigelbėjimu. Moduliniai pastatai gali būti pagaminti ir sumontuoti per trumpą laiką, taupo vietą ir gali būti pritaikyti taip, kad patenkintų svarbiausius ten gyvensiančiųjų poreikius.

Pritaikytos modulinės konstrukcijos gali būti naudojamos daugybe skirtingų būdų. Todėl tais atvejais, kai reikalingas ekonomiškai efektyvus, patikimas ir daug vietos neužimantis pastatas, modulinė statyba yra kur kas pranašesnė už klasikinę statybos technologiją.